Buhar Banyosu, Islak – Soft Sauna Adıyla Da Anılır Ve Vücut Toksinlerinden Arınmanın En Basit Yolu Olarak Düşünülmüştür. Bu Yolla Cildin Gözenekleri Açılır, Milyonlarca Ter Bezesi Salgılama Yapmaya Başlar, Vücut Ürettiği Metabolik Maddeleri Ve Diğer Atıkları Dışarı Atar. Ter, Neredeyse İdrarla Aynı Elementleri İçerir Ve Bu Yüzden De Cilt Bazen Üçüncü Böbrek Olarak Adlandırılır. Terleme Yoluyla Vücut Atıklarının %30’a Kadar Varan Miktarı Vücuttan Uzaklaştırılır.

Buhar Banyoları Paket Sistem Ve Yerinde Ölçüsüne Uygun Olarak İmal Edilebilirler.

Mekan Yetersizliği Olan Projelerde; Türk Hamamında  Buhar Jeneratörü Sistemlerini Kurarak, Bir Mekanda İki Ayrı Seçenek Kullanma İmkanı Sunmaktayız.

Buhar Odası Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Buhar odası, tarihi Romalılara kadar uzanan, kapalı bir mekanda oluşan buharı ortama hapseden ve buharın iyileştirme etkisini kullanmayı amaçlayan bir banyo türüdür. Buhar odası, yüksek nem oranı ve düşük sıcaklık ilkesine dayanmaktadır. İyi bir dinlenme süreciyle beraber buhar odası faydaları daha iyi hissedilir; buhar odası, kalıcı olmayan tıbbi rahatsızlıklar için de özel bir terapi geliştirmektedir. Buhar odası kullanımı sonucunda vücutta görülen kozmetik faydalar da kanıtlanmıştır. Buhar odası kullanımı ve terleme ile beraber vücuttaki toksinler atılır; cilt, pürüzsüz ve yumuşak bir hale gelir. Cildin rahatlamasıyla birlikte kişi, hem bedenen hem de zihnen dinlenmiş olur.

• Buhar Odası Nasıl Yapılır?

Buhar odası imalatı için planlanması gereken parametrelerden en önemlisi, uygulaması yapılacak buhar odası ölçüleri ve inşa edilecek alanın kullanım fonksiyonudur. Dinlenme ve rahatlama amacıyla gidilen konaklama hizmeti veren tesisler, oteller, spa merkezleri ve özel konutlar gibi birçok farklı konsept için yapılan buhar odası projeleri, kullanım amacına uygun olarak tasarlanmalıdır. Kaliteli malzeme, doğru imalat teknikleri ve 30 yılı aşkın tecrübesiyle sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Sauna Dekor Spa & Solutions, birçok buhar odası imalatı projesinde yer almış ve kusursuz uygulamalara imza atmıştır.

Buhar odası imalatı için temel noktalar zemin, duvar ve tavandır. Bu alanların su geçirmez olması ve buharın verdiği etkiyle yoğuşma, kabarma, dökülme yapmayacak kalitedeki malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Ayrıca buhar odası imalatı sırasında mutlaka tüm iç yüzeylere sızdırmazlık kaplaması yapılmalıdır. Bu süreçlerle birlikte, buhar odası jeneratörü ve havalandırma sistemi uygulamaları da gerekmektedir. Buhar odası, iyi bir yalıtıma sahip olmalıdır. Bu sebeple buharı ortam içerisinde tutması için kullanılacak kapıların da, kaliteli ve buhara dayanıklı olan malzemelerden seçilmesi gereklidir.

Buhar odası yapımı için uygulama alanı belirlendikten sonra tasarımlar yapılır ve buhar odası imalatı süreci başlar. İlave edilecek koku esanslarıyla aromaterapi, buhar banyosu olarak da kullanılabilir. Duvarlarda mozaik, seramik ve doğal taş gibi malzemeler kullanılabilir. Eğimli tavan kullanımı önemle tavsiye edilir ve zeminde su gideri olması gereklidir. Kısacası, buhar odası imalatı uygulama sürecinde kaliteli malzemeler ve kaliteli işçilik ile uygulamalar yapılmalıdır.