Hamam Sözcüğü; Arapça ‘’Hammam’’= Banyo,  İbranice ‘’Hamam’’=Sıcak Olmak Sözcüklerinden Türemiştir.

Hamam Kısaca; Temizlenme, Arınma Ve Şifa Bulmaya Mahsus Yer Olarak Tanımlanabilir.

Firmamız, Türk Kültürünün Önemli Bir Parçası Olan ; Roma, Bizans,Selçuklu Ve Osmanlı İmparatorluğundan Günümüze Kadar Gelen ,Dünyaca Ünlü İsmi İle Türk Hamamı Ve Teknikleri Hakkında Geniş Bilgi Birikimi Ve Tecrübesi İle, Yıllardır, Villalara, Otellere ,Spa –Wellness Ve Spor Merkezlerine, Geleneksel Ve Modern Türk Hamamları Nın Tasarımını Yaparak İnşaa Etmektedir.

Hamam Nasıl Yapılır?

Zamanın görkemli yapılarından olan Roma hamamları, Osmanlı da dahil olmak üzere kendisinden sonra gelen İslam uygarlıklarının yıkanma kültürlerini büyük ölçüde etkilemiştir. Hamam sözcüğü, Türkçede "ısıtmak, sıcak olmak" anlamlarına gelen Arapçadaki "hamm" sözcüğünden gelmektedir. Hamam sözcüğünün günümüzde de yaygın olarak kullanılmasının yanında, Anadolu'nun bazı bölgelerinde hamama "sıcak" ya da "ısıcak" da denilmektedir. Günümüze kadar gelen en önemli su yapılarından olan Türk hamamları, Türk banyosu ile Anadolu hamam kültürünün bir araya gelmesinden ortaya çıkan bir yapı türüdür. Tarihteki en önemli su yapılarından biri olan hamamlar, Türk kültürü için yalnızca temizlenme ve yıkanma mekanı olarak değil, bununla beraber sosyal ve kültürel birçok etkinliğin yapıldığı mekanlar olarak günümüzde hala kullanımına devam etmektedir.

Hamam imalatı, insan hayatındaki değişen koşullar ve gereksinimler ile birlikte, yaşam alanlarında varlığını çeşitli alanlarda sürdürmektedir. Dinlenme ve rahatlama amacıyla gidilen konaklama hizmeti veren tesisler, spor salonları, spa merkezleri ve özel konutlar gibi birçok farklı konsept için yapılan hamam projeleri, fonksiyona uygun olarak tasarlanması açısından oldukça büyük bir önem taşımaktadır. Fonksiyona uygun olacak şekilde tasarlanan hamam projeleri, kullanım rahatlığı ve hamam maliyeti açısından da birçok fayda sağlamaktadır.

Hamam imalatı sürecinde birkaç temel aşama vardır. Hamam yapımı için düşünülen mekanda öncelikle keşif ve inceleme çalışması yapılmalıdır. Çalışmanın sonucunda yapılan analizler müşterilere aktarılır ve müşterilerin proje hakkındaki fikirleri alınır ardından proje süreci başlar. Bu aşamalarda müşterinin hamam projeleri hakkındaki düşünceleri projeye uygun olacak şekilde yansıtılır. Hamam imalatı uygulama sürecinde ısıtma sisteminin iyi kurgulanması ve alınacak hamam ölçüleri ile modelin fonksiyona uygun tasarlanması oldukça büyük bir önem taşımaktadır.